Карнавал в Німеччині

Завжди хороший привід приїхати до Німеччини – карнавал.

Традиція святкування карнавалу дуже давня. Період святкування в основному від початку листопада до початку березня. Дата кульмінаційного останнього тижня карнавалу щорічно міняється, адже вона залежить від початку Великого посту. Карнавал в Кельні і взагалі в рейнських землях відомий в усьому світі.

Початок карнавалу припадає на листопад, а саме традиційно 11 листопада о 11 годині 11 хвилин по всій країні проходять перші збори активних учасників карнавалу, і офіційно оголошується початок 5-ї пори року — карнавалу. В цей день на вулицях вперше можна зустріти людей у карнавальних костюмах. Справжні карнавалісти готуються до свого свята весь рік.

Головний карнанальний тиждень починається в четвер вранці (Weiberfastnacht або Fettdonnerstag) — в 11.11 годин дня і закічується в наступну середу.
Початок цього карнавального тижня (Weiberfastnacht) вважається святом жінок. Вони вбираються у відьом, ярмаркових торговок, чортиць та панянок і забирають всю владу до своїх рук. Вони заходять до різних закладів, де працюють чоловіки та відрізають їм краватки, відбирають таким чином символічно владу.

Протягом кількох тижнів відбуваються так звані карнавальні засідання – це щось типу костюмованого балу з сатиричною доповіддю та виступами музичних груп.

Кульмінацією свята вважається Rosenmontag (в перекладі рожевий понеділок), коли відбувається карнавальна хода, шестя чи демонстрація. В цей день перекривається автомобільний рух по центральних вулицях міст. З 11-ї години до 16-ї йдуть та їдуть на прикрашених машинах, тракторах чи возах клоуни, солдати, принцеси, королі, барони, всілякі оркестри, а також інші карнавальні групи, тематично одягнені в яскраві карнавальні костюми.

В карнавальний понеділок ( Rosenmontag ) до Кельна приїжджають більше одного мільйону глядачів. До інших карнавальних міст, таких як Дюсельдорф чи Майнц, так само приїжджають сотні тисяч глядачів, але вже набагато менше мільйона. Глядачі теж залюбки приходять в костюмах, п’ють, співають та танцюють по обидві сторони демонстрації.

Дуже цікавий звичай – учасники карнавального поїзду кидають в натовп солодощі, цукерки, маленькі сувенірчики. Цей звичай зберігся ще з часів королів та баронів. Щоб народ кланявся неулюбленому барону чи королю, поперед карети йшли слуги та кидали населенню солодощі. Цікаво те, що в ці дні населення може прийти в карнавальних костюмах навіть на роботу. Тому не рідко побачиш наприклад в магазинах продавців в костюмі пчілки, зайця чи клоуна.

Останній день карнавалу – це середа (Aschermittwoch – попільна середа). В цей же день починається Великий Великодній піст.

В період карнавалу ви побачите німців такими як ніколи – веселими, смішними, та напідпитку, що буває дуже рідко, але саме тепер, один раз в рік, німці дозволяють собі напитись та повеселитись до упаду. Вважається, що в ці дні дозволяється все, що не дозволяється в звичайний будень.