Смак Німеччини

Коли подорожуєш по Німеччині, помічаєш, що їжа змінюється точно так як і ландшафти.

Кожен регіон має свою традиційну кухню з величезною кількістю страв та печеного в усіх варіаціях. Традиційні обіди здебільшого дуже калорійні.

Від Балтійського моря і до Альп знайдеш аж 300 сортів хліба та величезний асортимент сирних виробів.

А як же Німеччина без пива? Пиво – король напоїв, частина німецької культури. Для любителів пива – це справжній рай, адже тут існує близько 6000 сортів пива, які виробляються в 1400 пивоварнях! Кожен сорт має свою історію, а також п’ється зі склянки, яка призначена саме для цього одного сорту.

Виробництво вина вважається так само традиційним. Тут знаходяться 13 винних регіонів. Німецьке вино набирає все більшої популярності за кордоном. В основному це білі вина з півдня країни.

До традиційної німецької кухні належать смачна кисла печеня – Sauerbraten – та велика льодяна нога – Eisbein. Кисла печеня готується з гов’ядини, яка кілька днів маринується в оцті з прянощами, через що вона отримує свій характерний смак. Потім печеня ще заправляється солодко-кислими приправами і подається з кльоцками, великою кількістю соусу та червоною тушеною капустою. Соус в німецькій кухні займає дуже важливе місце. Більшість страв подаються з соусами.

Льодяна нога – частина свинячої ніжки від коліна до стегна – вариться з прянощами та подається з картоплею та тушкованою кислою капустою. Майже всі німецькі страви подаються з гарніром. Зазвичай на одній тарілці знаходиться м’ясо та гарнір. Найулюбленіший гарнір – це кльоцки з картоплі. Варена картопля змішується з борошном та яйцем, додається сіль, мускат і з цієї маси формуються кльоцки, вони варяться в присоленій води і подаються обов’язково з соусом.  А ще до традіційної кухні належать добре відомі нам голубці ( Kohlrouladen) та деруни (Reibekuchen). Типовий німецький шніцель – це відбивна зі свинини, за розмірами набагато більша, ніж ті, що готують у нас. Взагалі в німецьких ресторанах та їдальнях порції набагато більші тих, що подаються в українських.

Багато німців купують екологічно чисті продукти, бо піклуються про здоров’я, до того ж ці продукти смачніші. На сьогоднішній день здорове та збалансоване харчування вже завойовало німецькі кухні. Здорове харчування відіграє велику роль в їхньому житті, кажуть самі німці. Серед молодих німців є багато вегетаріанців.

Інтернаціональна кухня доповнює традиційну німецьку. Тут багато італійських, турецьких, арабських та азіатських ресторанів, в яких залюбки обідають чи вечеряють німці. В обідню пору в ресторані коштує одна головна страва від 6-ти до 10-ти євро, а ввечері – від 10-ти до 25-ти євро в залежності від продукту (м’ясо гов’ядина дорого, свинина дешево, риба відноситься до дорогих страв, страви без м’яса дешевші).

Звичайно німці готують вдома, в осному на вечерю. Дуже важливо для них швидке приготування їжі, не більше півгодини. Наприклад, на сніданок не готуються гарячі страви, а здебільшого бутерброди та кава. На вихідних прийнято в післяобідню пору пити каву з тістечком чи іншими солодощами.

В супермаркетах тут знайдеш надзвичайне різноманіття продуктів, овочів і фруктів та печива, солодощів. До того ж харчові продукти не дорогі в співвідношенні до зарплат. В економіці існує така теза – чим багатша держава, тим дешевші продукти.

Мабуть з цієї причини викидаються на одну людину в рік в Німеччині 55 кг продуктів. На жаль.